Yabancı Dil Öğrenmek

Yabancı Dil Öğrenmek

Yabancı dilin son zamanlarda bunca önemli hale geldiği ve küresel dünyada sınırların gün geçtikçe şeffaflaştığı günümüzde, yabancı dilin bugün ulusal sınırları aşmak isteyen her öğrencinin her insan için bir gereklilik olduğuna dikkat çekerken, yabancı dil öğrenmenin insanın kendisine kattığı kültürel birikimin yanı sıra, özgüven ve bir duruş anlamına da geldiğini vurgulamak gerekir.


Bir dünya vatandaşı olmak isteyen herkes için yabancı dil gereklilik haline gelmiş ve yabancı dil öğrenmenin insanın kendisine kattığı kültürel birikimin yanı sıra, özgüven ve bir duruş anlamınada gelmektedir.

Bu vesile ile öğrencilerin yabancı dile gereken önemi vermesi gerektiğini ve bir kişi dil bildiğinde ne ile karşılaşacağı, faydaları ve kendisine katacak değerlerinin olduğunu görmesi gerekmektedir.

İngilizce öğrenmek açısından dünyada ne yazıkki herkes aynı dili kullanmıyor ve sadece ana dilimizi bilmek de yetmiyor bunun için dünyada en çok ve en yaygın kullanılan İngilizceyi öğrenmek yeterlidir beklide.

Mesela sadece ülkenizde değil dünyada bir çok arkadaşınız olabilir ve sadece kendi kültür ve geleneğinizi öğrenmek yerine diğer kültür ve gelenekleride çok rahat öğrenebilirsiniz. Ayrıca yurtdışında uluslararası bir şirkette veya bir grubda çok rahat çalışıp, anlaşabilirsiniz.

İstediğiniz ülkeye gidip güvenle seyahat etmek ve yabancı dil bilmek dünyanın kapılarını açmakla birlikte size birçok kolaylıkları sunacaktır. Başka bir dilde konuşmak seyahat ettiğiniz ülkenin dili olmasa bile yaşamınızı kolaylaştırır, belki bazı halklar bunu ikinci bir dil olarak kabul ediliyordur ve bu size yardımcı olacaktır.

Bir işe alımda istihdam şansınızı arttıracaktır ve size öncelikler tanınacaktır.

Bir iş başvurusunda dil bilmek zorunludur hatta birden fazla bilmek çok daha fazla avantajlar katacaktır ve maaşınıza daha fazla katkı sağlayacaktır.Ayrıca dil bilmek sizi diğer adaylardan ayıracaktır ve lehinize çevirecektir.

Dil bilmek ufkunuzu genişletecektir ve dünyaya daha açık olacaksınız.

Bir dili öğrenmek sizi dünyayı farklı şekilde görmenizi sağlayacaktır.Yeni bir dil çalışırken dünyayla ilgili yeni bir vizyona sahip olacaksınızdır.

Ayrıca bir dil öğrenmek beyniniz için egzersizdir. Tamamen yeni bir dil yapısı ve gramer sistemi öğrenmek beyniniz için bir egzersiz gibidir. Yeni bir dili öğrenirken anadilden çeviri yoluyla öğreniriz ve düşünmeye iter ve bu da beyin gücünü artırmak için harika bir yoldur.

Başka kültürlerle karşılaşmak, tanışmak, bir kültürü veya bir topluluğu tanımak istiyorsanız buna öğrendiğiniz dil ile kolayca sahip olacaksınız. Bir dil öğrenin ve kültürel olarak vermesi gereken her şeyi keşfedin.

‘’Bir dil öğrenmek, dünyaya açılan bir pencere daha demektir.”(Çin atasözü)