Kodlama Uygulamaları

Kodlama: makinenin, bilgisayarın veya herhangi bir teknolojik tasarımın belirli bir plan dahilinde çalışmasını sağlayan komutlar dizisidir. 21. yüzyıl dünyasında teknoloji her alanda hızlı bir gelişim göstermektedir. Öğrencilerimizin teknolojik çağın yeniliklerini kavramaları ve donanımlı  bireyler olarak yetişmeleri için kodlama dersi verilmektedir.

Kodlama dersi ile amacımız; ezberci anlayıştan çıkan, hayal eden, üreten, tasarlayan, ülkesinin yarınları için projeler geliştiren nesillerin yetişmesine öncülük etmektir.

STEM uygulamaları, ders planlarımızdaki kazanımlar üzerinden yapılmaktadır. STEM’in açılımı olan ‘’Bilim,Matematik, Teknoloji, Mühendislik‘’ dallarında disiplinlerarası bir yaklaşım sergilenir. Bu disiplinleri eğlenceli hale getiren etkinliklerimiz ile  çocuklarımızın  özellikle  matematik ve fen bilimleri derslerinde pozitif deneyimler yaşamalarının önünü açıyoruz.

Yaptığımız etkinliklerle bu disiplinlerin yaşamla ne kadar iç içe olduğunun farkına varmalarını sağlıyoruz.

Çocuklar doğal olarak meraklıdır fakat çoğu zaman yanlış yapılandırılmış yaklaşımlarla çocukların bu merakları törpülenir.

Okulumuzda gerçekleştirdiğimiz STEM çalışmaları ile bu meraklarının önünü açıyor ve yaptığımız etkinliklerle öğrencilerimizin fikirler ve tasarımlar ortaya koymalarına imkan sağlıyoruz.

WhatsApp chat